Nadchodzi wiosna, a z nią coraz cieplejsze dni. Szukamy więc okazji i ciekawych możliwości do spędzenia czasu poza domem. Wiele osób w tym czasie decyduje się na wspinaczkę. W ciągu ostatnich lat sport ten przestał być tajemnicą zamkniętego środowiska, a dzięki dużej dostępności ścian wspinaczkowych i kursów skałkowych stał się dostępny dla każdego.

Wiele osób jednak zada sobie pytanie – czy to sport dla mnie? Do głowy wpadnie wiele myśli – mam za słabe ręce, lęk wysokości. Jeśli jednak choć trochę zgłębimy temat, okaże się że wspinaczka wcale nie jest sportem bardzo niebezpiecznym, a na ściance i w skałach można po prostu miło spędzać czas z rodziną lub znajomymi.

Ścianka wspinaczkowa

Jeżeli już zdecydowałeś, że wspinanie to coś, czego chcesz spróbować – pojawiają się pytania o wyposażenie, sprzęt. Od czego więc zacząć?

Najlepiej wybrać się najpierw na jedną ze ścian wspinaczkowych – profesjonalna obsługa przeszkoli Cię z zakresu asekuracji oraz udostępni cały niezbędny sprzęt. Na większości ścianek możesz wypożyczyć również buty wspinaczkowe, a “od biedy” zwykłe trampki też wystarczą. Godne polecenia ściany wspinaczkowe możesz znaleźć wśród partnerów naszego wydarzenia.

 

Kurs w skałach

Jeżeli szukasz sposobu na wydostanie się na zewnątrz żeby cieszyć się piękną pogodą – wiele szkół wspinaczkowych oferuje kursy skałkowe po drogach ubezpieczonych dla początkujących lub pełne (ze wspinaczką tradycyjną) dla osób, które już co nieco o wspinaniu wiedzą, na których szkoła udostępnia cały niezbędny sprzęt i uczy posługiwania się nim. Zwróć uwagę, że na niektóre kursy będziesz potrzebować własnych butów, lub wybierz szkołę która takie buty zapewnia. Ofertę kursów skałkowych sprawdzonych szkół znajdziesz u nas na stronie.

Warsztaty dla początkujących

Idealnym pomysłem na start w skałach jest również wzięcie udziału w warsztatach Integrowania Przez Wspinanie – podczas imprezy spróbujesz swoich sił oraz poznasz podstawy wspinaczki. Nawiązanie kontaktu z innymi wspinaczami również może pomóc oswoić się z tematem. Bo wspinaczka to przede wszystkim sport towarzyski, dzięki któremu nawiązujemy niesamowite przyjaźnie i budujemy zaufanie do partnerów z drugiego końca liny.