Kurs wspinania w rysach

(Hejszowina, Adrspach, Teplice)

Nasz autorski kurs zorientowany na rozwój Waszych umiejętności we wspinaniu w rysach.

Dzięki świetnej znajomości jednych z najlepszych rejonów rysowych w Europie (piaskowce usytuowane na granicy Polsko-Czeskiej) oraz wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie wspinaczki, poprowadzimy dla Was 4-dniowy kurs, dzięki któremu poczujecie się pewniej w tych formacjach skalnych.

KIEDY?

30.05 – 02.06

POZIOM

min. VI.1

CZAS TRWANIA

4 dni

GRUPY

4os./instruktor

SPRZĘT

zapewniony

CENA

1500 zł

Najważniejsze informacje

Kurs powstał z myślą o wspinaczach, którzy potrafią samodzielnie wspinać się na własnej asekuracji, ale chcą udoskonalić swoje umiejętności wspinania w rysach,

Jest to świetne przygotowanie do kursu Taternickiego. Osoby, które ukończyły kurs taternicki i chcą przygotować się do ambitniejszych dróg w górach również znajdą coś dla siebie,

Kurs odbędzie się w kilku rejonach (m.in. Hejszowina, Teplice, Adrspach), tak, aby małymi krokami wprowadzić Was w świat wspinania w rysach.

Zapewnione ubezpieczenie NW oraz KL,

Zajęcia prowadzą instruktorzy PZA: Paweł Zieliński oraz Tomasz Olszewski,

Noclegi w Pasterce (niewliczone w cenę),

Zapewniamy kompleksowy sprzęt wspinaczkowy oraz możliwość testowania butów marki Evolv i rękawiczek do wspinania w rysach marki Black Diamond.

Program

Dzień 1: Omówienie sprzętu, nauka osadzania przelotów w piaskowcu, warsztaty z technik wspinania w rysach, wspinanie na wędkę po drogach rysowych na Szczelińcu Wielkim.
Dzień 2: Warsztaty z zaawansowanych technik poruszania się w rysach, przerysach i kominach, oraz wspinanie w Teplicach.
Dzień 3: Warsztaty teoretyczne z budowania stanowisk, przypomnienie zasad wspinania wielowyciągowego i podstaw autoratownictwa, omówienie zasad i etyki wspinania w piaskowcu.
Dzień 4: Doskonalenie technik wspinaczkowych w piaskowcu i wspinanie w Adrspachu lub Szczelińcu Wielkim.

Co zyskujesz?

Ogromną dawkę wiedzy praktycznej od doświadczonych instruktorów (Pawła oraz Tomka),

Dużą dawkę wiedzy teoretycznej: dowiesz się o najlepszych rejonach rysowych na świecie, polecanych drogach, logistyce itd.)

4 dni wspinania i warsztatów teoretycznych w najlepszych rejonach rysowych w Polsce oraz Czechach,

Wspaniałą atmosferę na kursie i indywidualne podejście (instruktorzy będą dla Was dostępni przez cały okres trwania kursu).

Cennik

1500 zł

/os*

4 dni szkoleń

Max 4 osoby/instruktor (max 8 os./kurs)

Wypożyczenie sprzętu marki Black Diamond (w tym do wspinania na asekuracji własnej)

Wypożyczenie i testowanie butów Evolv

Dostęp do materiałów z kursu

Społeczność wspinaczkowa

Ubezpieczenia NWW we własnym zakresie

Niewliczone opłaty za noclegi (40zł za noc) oraz jednorazowa opłata za wspinanie na Szczelińcu Wielkim (30zł).

Kurs wspinania w rysach

Cena: 1500 zł

Wasze najczęstsze pytania

Od zawsze jesteśmy zdania, że nie ma głupich pytań, a kto pyta nie błądzi.

Kursy

Nie mając doświadczenia we wspinaniu, możesz zapisać się na podstawowy kurs wspinaczki. Prowadzony jest od podstaw w grupach max 4-osobowych. Dzięki temu, mamy możliwość dostosowania poziomu do każdego uczestnika. Na pozostałe kursy, konieczne jest wcześniejsze doświadczenie: pełny kurs skałkowy – prowadzenie z asekuracją dolną dróg na poziomie min. V; kurs taternicki – ukończony kurs pełny wspinaczki skalnej.

Bez problemu! Wiele osób zapisuje się na kurs samemu, więc bez obaw – na pewno będziesz miał kogoś na drugim końcu liny. Atmosfera kursów wspinaczkowych i budowane przez kilka dni zaufanie często prowadzi do nawiązania wieloletnich przyjaźni. Oczywiście, jeżeli masz zgraną grupę znajomych, również zapraszamy!

Na kurs podstawowy i pełny kurs wspinaczki skalnej zapewniamy kompletny sprzęt wspinaczkowy. Nie musisz zabierać ze sobą nic, poza wygodnym ubraniem.
Jeżeli potrzebujesz wypożyczyć buty wspinaczkowe, prosimy o taką informację wcześniej. To, co należy wziąć na kurs taternicki, opisane jest na stronie w sekcji „Co zabrać na kurs”.

Własne buty musisz zabrać jedynie na kurs taternicki. Wiemy że buty to duży wydatek, szczególnie na początek wspinaczkowej drogi, dlatego wszyscy nasi kursanci mają możliwość wypożyczenia butów marki Evolv. Prosimy o taką informację przy zgłoszeniu na kurs.

Wszystkie nasze kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia. Aby je otrzymać, należy opanować cały materiał, który wchodzi w zakres programu kursu. Decyzję o pozytywnym ukończeniu kursu podejmuje instruktor.
Na zaświadczeniu wypisany jest dokładny program kursu oraz najtrudniejsza droga jaką poprowadzisz podczas zajęć.

  1. Wygodne, nie krępujące ruchów sportowe ubrania
  2. Wygodne buty do podejścia pod skałę
  3. Dużo wody (min 2l) i jedzenie na cały dzień
  4. Kurtkę przeciwdeszczową,
  5. Cienkie i dopasowane rękawiczki z dobrym chwytem
  6. Dokument tożsamości,
  7. Krem z filtrem,
  8. Środek na komary i kleszcze.

Dzięki świetnej znajomości okolicy, jesteśmy w stanie prowadzić zajęcia nawet przy złej pogodzie. Znamy miejsca, w których nawet nie zauważycie, że pada deszcz. Oczywiście, jeżeli warunki przez dłuższy czas są skrajnie niesprzyjające, dla Waszego komfortu umówimy się na inny termin – bez dodatkowych opłat.

Tak. Dla grup 3-osobowych udzielamy 10% zniżki. Grupy min. 4-osobowe mogą liczyć na 15% zniżki.

Sprawdź również

Zgarnij nawet 25% zniżki u naszych partnerów