Przeglądając oferty kursów wspinaczkowych można zwariować od ilości nowych informacji. Zapewne na początku swojej drogi zastanawiasz się – jaki kurs wybrać? 4, 6, 8 dniowy? A może 2-dniowe warsztaty wystarczą? Co jeśli kiedyś chcę się wspinać w wielkich górach?

Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości – w razie dodatkowych pytań zachęcamy oczywiście do kontaktu z nami. Na pewno pomożemy dobrać odpowiedni kurs do Twoich możliwości i potrzeb!

Nigdy się nie wspinałem/am i chcę spróbować swoich sił w pionie.
Wspinałem/am się już trochę na ściance wspinaczkowej.

To świetnie! Integrowanie Przez Wspinanie to miejsce dla Ciebie 🙂 Staramy się wprowadzać wszystkich chętnych w świat wspinaczki. Dla Ciebie mamy kilka propozycji:

Warsztaty wspinaczkowe dla osób początkujących podczas IPW Fest w maju

To świetna okazja do tego, żeby pierwszy raz w życiu „pomacać skałę”, nauczyć się wiązać podstawowe węzły i oswoić z wysokością – podczas kilkugodzinnych zajęć z instruktorami będziesz miał/a okazję posmakować, czym tak naprawdę jest wspinaczka skalna.

Oczekuj na zapisy na IPW Fest 2019 🙂

 

warsztaty wspinaczkowe IPW Fest

Letnie warsztaty IPW dla początkujących

Na nasze letnie warsztaty zapraszamy każdego, kto chciałby poznać podstawowe techniki linowe, aby samodzielnie wspinać się z asekuracją górną (na wędkę). W kameralnej atmosferze nasi instruktorzy zapoznają Was ze sprzętem, podpowiadają jak ustawiać ciało w skale i odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Poznasz nowych przyjaciół do wspinania, obejrzysz z nami świetne filmy wspinaczkowe i zintegrujesz się przy klimatycznym ognisku w tipi.

Harmonogram Letnich Warsztatów IPW pojawi się z początkiem 2019 roku.

Zimowe warsztaty wspinaczkowe IPW Sycylia

Połączenie wakacji ze wspinaniem? Brzmi jak bajka! Kiedy w Polsce jest za zimno na skalne przygody, przenosimy swoją bazę na słoneczną Sycylię. Na naszych obozach pojawiają się zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i samodzielni wspinacze, którzy chcą odpocząć od polskiej zimy. Na miejscu zapewniamy kompletny sprzęt wspinaczkowy i opiekę doświadczonych instruktorów.

Osoby początkujące nauczą się tutaj samodzielnej wspinaczki z asekuracją górną (na wędkę), a chętnych wprowadzimy również w tajniki prowadzenia – z asekuracją dolną.

Wszystkie informacje o naszych wyjazdach na Sycylię znajdziesz tu.

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych

Kursy wspinaczki po drogach ubezpieczonych to kompletna dawka wiedzy i profesjonalne przygotowanie do samodzielnego działania w skałkach na drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne. Na tym kursie instruktor ma pod opieką maksymalnie 4 osoby. Przez 4 dni kursu nauczysz się wspinania na wędkę, z prowadzeniem oraz na drogach wielowyciągowych. W programie są również zajęcia z autoratownictwa – nauczysz się więc jak radzić sobie w podstawowych sytuacjach awaryjnych.

Pozytywne ukończenie tego kursu to gwarancja doskonałego przygotowania do wspinania w większości rejonów skałkowych na świecie. Jest on również pierwszym krokiem do zrealizowania pełnego programu przygotowującego do szkolenia taternickiego.

Terminy i ceny kursów na rok 2019 znajdziesz tutaj.

Pełen program kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych znajdziesz tutaj.

Kurs 4+4 – kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych + na własnej asekuracji

To bardzo duża dawka wiedzy i aż 8 dni wspinaczkowych. W tym czasie w małej grupie zrealizujemy cały materiał, wymagany do dalszego szkolenia taternickiego.

Kurs wspinaczki na własnej asekuracji to pierwszy krok do ruszenia w wysokie góry. Podczas tego kursu nauczymy się osadzania własnych punktów asekuracyjnych (kości, friendy, heksy, tricamy). Te umiejętności nie są konieczne do samodzielnego wspinania w skałach w terenie obitym (wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne). Jeżeli więc planujesz tylko rekreacyjne wspinanie w skałkach na Jurze – wybierz kurs po drogach ubezpieczonych. Później zdecydujesz, czy chcesz szkolić się dalej.

Nasza oferta kursu 4+4 jest równoznaczna z prowadzonymi przez niektóre szkoły 6-dniowymi kursami skałkowymi. U nas w tej samej cenie dostajesz 2 dodatkowe dni w skałkach, które pomogą utrwalić wiedzę i „przewspinać” dodatkowe metry.

Zapisując się na oba kursy otrzymujesz od nas zniżkę 100 zł.

Terminy i ceny kursów na 2019 rok znajdziesz tutaj.

Dokładny opis i program poszczególnych szkoleń znajdziesz tutaj.

wspinanie na własnej asekuracji

Wspinałem/am się już trochę w skałach, chcę usystematyzować wiedzę i po prostu się powspinać.

I dla Ciebie znajdzie się u nas miejsce! Poza szkoleniami pomagamy też znaleźć partnerów do liny, wybrać sprzęt wspinaczkowy i odkryć nowe rejony skalne.

Kursy wspinaczkowe

Serdecznie zapraszamy na nasze kursy wspinaczkowe.

To tutaj w małej grupie wykwalifikowany instruktor przekaże Ci całą wiedzę, niezbędną do samodzielnego wspinania w skałach. Pierwszym kursem jest kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych, który można rozszerzyć o kurs wspinaczki na własnej asekuracji. Oba te kursy, połączone w moduł 4+4 realizują pełne wymagania do dalszego szkolenia taternickiego.

Kurs autoratownictwa

Nasz autorski kurs autoratownictwa to 2 dni szkolenia, podczas których nauczymy Cię bezpiecznie radzić sobie z potencjalnymi sytuacjami awaryjnymi w skałach i górach.

Dokładny program szkolenia pojawi się na naszej stronie wkrótce.

Sprawdź dostępne terminy i ceny kursów na sezon 2019.

 

Warsztaty wspinaczkowe IPW Sycylia

To świetna okazja żeby się po prostu „powspinać” pod okiem instruktora. Pomożemy Ci zrobić życiówkę, doradzimy, jaką drogę wybrać i jak ustawić ciało, żeby pokonać cruxa 🙂

Wypożyczymy cały sprzęt – możesz więc do nas przylecieć zupełnie na lekko. Znajdziemy parę do wspinania i świetne towarzystwo na długie wieczory przy winie 🙂

Sprawdź dostępne terminy i ceny klikając tu.

 

Warsztaty wspinaczkowe dla zaawansowanych podczas IPW Fest

Nasz majowy festiwal przeszedł już do historii jako spotkanie najlepszych instruktorów wspinaczki z całej Polski, którzy przez cały czas trwania imprezy prowadzą dla Was zajęcia na różne tematy. Wybierz interesujące Cię zagadnienie i zarezerwuj swoje miejsce na warsztatach podczas IPW Fest 🙂

Zapisy na festiwal 2019 pojawią się wkrótce…

 

Od wielu lat wspinam się w skałach i marzą mi się wysokie góry i nieubezpieczone drogi skalne.

Pełny kurs wspinaczkowy 4+4

Jeżeli jeszcze nie ukończyłeś żadnego profesjonalnego kursu – zapraszamy na kurs łączony 4+4 – czyli kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych razem z kursem wspinania na własnej asekuracji. Instruktor dopasuje program kursu i zagadnienia także do Twoich możliwości – mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń także dla zaawansowanych wspinaczy.

wspinanie w Chamonix

Kurs wspinania na własnej asekuracji

Jeśli wpinanie się do ringów maż już opanowane do perfekcji, ponadto ukończyłeś/aś już podstawowy kurs skałkowy lub kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych to ostatnim krokiem przygotowującym do wspinania w każdej formacji skalnej będzie opanowanie technik osadzania własnej asekuracji. Nasi instruktorzy to pasjonaci gór i wspinania w wielkich ścianach, także masz gwarancję, że szkolić Cię będzie osoba z doświadczeniem. To dla nas największa przyjemność – pomagać wspinaczom wejść na wyższy poziom i spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Pełen program kursu wspinania na własnej asekuracji znajdziesz tu.

Przed wyruszeniem w góry warto również wybrać się na kurs taternicki. Po ukończeniu naszych szkoleń masz gwarancję doskonałego przygotowania teoretycznego do podjęcia takiego szkolenia.

Kurs autoratownictwa

Pomożemy Ci poradzić sobie w trudnych sytuacjach, nawet jeśli jesteś już doświadczonym wspinaczem. Przypomnimy jak odblokować reverso, podejść do partnera po linie, co to właściwie jest ten tajemniczy „flaszencug”. Przygotowaliśmy ten kurs w oparciu o własne wspinaczkowe i górskie doświadczenie. Chcemy, abyście wspinali się z ogromną przyjemnością, a co najważniejsze – bezpiecznie. Bo nie w każdych górach świata może przylecieć po Ciebie śmigłowiec 🙂

Terminy kursów autoratownictwa są już tutaj, a dokładny program pojawi się w najbliższym czasie.