Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Dowiedz się więcej o nas, naszej ofercie i znajdż odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi, pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować.

Kursy

Nie mając doświadczenia we wspinaniu, możesz zapisać się na podstawowy kurs wspinaczki. Prowadzony jest od podstaw w grupach max 4-osobowych. Dzięki temu, mamy możliwość dostosowania poziomu do każdego uczestnika. Na pozostałe kursy, konieczne jest wcześniejsze doświadczenie: pełny kurs skałkowy – prowadzenie z asekuracją dolną dróg na poziomie min. V; kurs taternicki – ukończony kurs pełny wspinaczki skalnej.

Bez problemu! Wiele osób zapisuje się na kurs samemu, więc bez obaw – na pewno będziesz miał kogoś na drugim końcu liny. Atmosfera kursów wspinaczkowych i budowane przez kilka dni zaufanie często prowadzi do nawiązania wieloletnich przyjaźni. Oczywiście, jeżeli masz zgraną grupę znajomych, również zapraszamy!

Na kurs podstawowy i pełny kurs wspinaczki skalnej zapewniamy kompletny sprzęt wspinaczkowy. Nie musisz zabierać ze sobą nic, poza wygodnym ubraniem.
Jeżeli potrzebujesz wypożyczyć buty wspinaczkowe, prosimy o taką informację wcześniej. To, co należy wziąć na kurs taternicki, opisane jest na stronie w sekcji „Co zabrać na kurs”.

Własne buty musisz zabrać jedynie na kurs taternicki. Wiemy że buty to duży wydatek, szczególnie na początek wspinaczkowej drogi, dlatego wszyscy nasi kursanci mają możliwość wypożyczenia butów marki Evolv. Prosimy o taką informację przy zgłoszeniu na kurs.

Wszystkie nasze kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia. Aby je otrzymać, należy opanować cały materiał, który wchodzi w zakres programu kursu. Decyzję o pozytywnym ukończeniu kursu podejmuje instruktor.
Na zaświadczeniu wypisany jest dokładny program kursu oraz najtrudniejsza droga jaką poprowadzisz podczas zajęć.

Wygodne, nie krępujące ruchów sportowe ubrania,
wygodne buty do podejścia pod skałę,
dużo wody (min 2l) i jedzenie na cały dzień
kurtkę przeciwdeszczową,
cienkie i dopasowane rękawiczki z dobrym chwytem,
dokument tożsamości,
krem z filtrem,
środek na komary i kleszcze.

Dzięki świetnej znajomości okolicy, jesteśmy w stanie prowadzić zajęcia nawet przy złej pogodzie. Znamy miejsca, w których nawet nie zauważycie, że pada deszcz. Oczywiście, jeżeli warunki przez dłuższy czas są skrajnie niesprzyjające, dla Waszego komfortu umówimy się na inny termin – bez dodatkowych opłat.

Tak. Dla grup 3-osobowych udzielamy 10% zniżki. Grupy min. 4-osobowe mogą liczyć na 15% zniżki.

Obozy

To zależy od miejsca, w które jedziemy. Jeden instruktor może opiekować się grupą do 6 osób. Zdarzają się obozy 20-24 osobowe. Do Austrii zwykle jedziemy w 6-12 osób. Obóz rysowy organizujemy dla 4-8 osób.

Zapewniamy cały niezbędny sprzęt: liny, ekspresy, karabinki, kaski, uprzęże itd. Wypożyczamy też buty marki Evolv. Przed obozem wysyłamy ankietę do każdego z uczestników z pytaniem czego potrzebuje i te rzeczy zapewniamy.

Wypełnienie formularza na stronie, to dla nas informacja, że się zarejestrowałeś. Miejsce na obozie rezerwujemy dopiero po otrzymaniu zaliczki. Na wpłatę czekamy do 2 dni od rejestracji. Po tym czasie, rejestracja jest automatycznie anulowana.

Zadatek jest bezzwrotny. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z wyjazdu min. 2 tygodnie przed obozem, zwrócimy Ci dopłatę.

Kwota w Euro jest składową ceny obozu w celu uniknięcia ryzyka kursowego.

Najczęściej jest taka możliwość, zależy to jednak opcji zakwaterowania. np w Austrii śpimy pod namiotami.

Zapewniamy ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) oraz NW w kwotach podanych w umowie. Ubezpieczenie NNW należy wykupić we własnym zakresie.

Ekstremalny nocleg

W jednym namiocie mogą spać max 2 osoby. Możemy jednak rozwiesić aż 4 portaledge obok siebie, więc jednocześnie na skale może nocować aż 8 osób.

Nie jest to konieczne. Doświadczony instruktor wspinaczki przeszkoli was z posługiwania się niezbędnym sprzętem, pokaże jak zjeżdżać na linie oraz będzie czuwał nad waszym bezpieczeństwem przez całą noc.

Wystarczy, że klikniesz „Kup voucher” i wypełnisz ten formularz. Vouchery są też dostępne na stronach oferujących prezenty w formie przeżyć.

Voucher jest ważny przez 3 lata od momentu zakupu.

Uczestnik powinien mieć skończone 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana zgoda lub obecność opiekuna prawnego.

Należy wyposażyć się jedynie w karimatę, śpiwór, czołówkę, naładowany telefon oraz ciepłe ubrania.