Tradowy obóz szkoleniowy

(Rudawy Janowickie, Hejszowina, Adrspach, Teplice)

Nasz autorski obóz szkoleniowy zorientowany na rozwój Waszych umiejętności we wspinaniu w rysach i na własnej asekuracji.

Dzięki świetnej znajomości jednych z najlepszych rejonów rysowych w Europie (Piaskowce usytuowane na granicy Polsko-Czeskiej) oraz wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie wspinaczki, poprowadzimy dla Was obóz, dzięki któremu poczujecie się pewniej w tych formacjach skalnych.

KIEDY?

27.05 – 02.06

POZIOM

min. VI.1

CZAS TRWANIA

7 dni

GRUPY

4os./instruktor

SPRZĘT

zapewniony

CENA

2500 zł

Najważniejsze informacje

Obóz powstał z myślą o wspinaczach, którzy potrafią samodzielnie wspinać się na własnej asekuracji, ale chcą udoskonalić swoje umiejętności wspinania w rysach oraz rozwijać się we wspinaniu na własnej protekcji,
Jest to świetne przygotowanie do kursu Taternickiego. Osoby, które ukończyły kurs taternicki i chcą przygotować się do ambitniejszych dróg w górach również znajdą coś dla siebie,
Obóz odbędzie się w kilku rejonach (m.in. Sokoliki, Rudawy Janowickie, Hejszowina), tak, aby małymi krokami wprowadzić Was w świat wspinania w rysach.
Zapewnione ubezpieczenie NW oraz KL,
Zajęcia prowadzą instruktorzy PZA: Paweł Zieliński oraz Tomasz Olszewski

Noclegi w 9 upie, Pasterce oraz w Adrspachu (niewliczone w cenę).

Zapewniamy kompleksowy sprzęt wspinaczkowy oraz możliwość testowania butów marki Evolv.

Program

Dzień 1: Omówienie sprzętu, przypomnienie zasad osadzania przelotów, warsztaty z podstawowych technik wspinania w rysach, wspinanie na wędkę po drogach rysowych.

Dzień 2: Warsztaty z zaawansowanych technik poruszania się w rysach, wspinanie na wędkę po drogach rysowych, prowadzenie dróg na własnej asekuracji.

Dzień 3: Omówienie technik sprzętowych używanych do wspinania tradowego, wspinanie po drogach na własnej asekuracji z uwzględnieniem omówionych patentów.

Dzień 4: Warsztaty teoretyczne z budowania stanowisk, przypomnienie zasad wspinania wielowyciągowego i podstaw autoratownictwa, odpoczynek oraz przejazd w rejon piaskowcowy.

Dzień 5: Omówienie zasad i etyki wspinania w piaskowcu, nauka osadzania przelotów używanych w piaskowcu, szlifowanie technik rysowych.

Dzień 6: Doskonalenie technik wspinaczkowych w piaskowcu i pierwsze prowadzenia.
Dzień 7: Wycieczka do Adrspachu lub Teplic.

Co zyskujesz?

Ogromną dawkę wiedzy praktycznej od doświadczonych instruktorów (Pawła oraz Tomka),

Dużą dawkę wiedzy teoretycznej: dowiesz się o najlepszych rejonach rysowych na świecie, polecanych drogach, logistyce itd.)

6 dni wspinania (przeplatanych wykładami teoretycznymi) w najlepszych rejonach rysowych w Polsce oraz Czechach,

Wspaniałą atmosferę na obozie (instruktorzy są z Wami przez cały okres trwania obozu).

Cennik

2500 zł

/os*

7 dni szkoleń

Max 4 osoby/instruktor (max 8 os./obóz)

Wypożyczenie sprzętu marki Black Diamond (w tym do wspinania na asekuracji własnej)

Wypożyczenie i testowanie butów Evolv

Ubezpieczenie NW i KL

Społeczność wspinaczkowa

Ubezpieczenia NWW we własnym zakresie

Niewliczone opłaty za noclegi

Tradowy obóz szkoleniowy

Cena: 2500 zł

Wasze najczęstsze pytania

Od zawsze jesteśmy zdania, że nie ma głupich pytań, a kto pyta nie błądzi.

Obozy

To zależy od miejsca, w które jedziemy. Jeden instruktor może opiekować się grupą do 6 osób. Zdarzają się obozy 20-24 osobowe. Do Austrii zwykle jedziemy w 6-12 osób. Obóz rysowy organizujemy dla 4-8 osób.

Zapewniamy cały niezbędny sprzęt: liny, ekspresy, karabinki, kaski, uprzęże itd. Wypożyczamy też buty marki Evolv. Przed obozem wysyłamy ankietę do każdego z uczestników z pytaniem czego potrzebuje i te rzeczy zapewniamy.

Wypełnienie formularza na stronie, to dla nas informacja, że się zarejestrowałeś. Miejsce na obozie rezerwujemy dopiero po otrzymaniu zaliczki. Na wpłatę czekamy do 2 dni od rejestracji. Po tym czasie, rejestracja jest automatycznie anulowana.

Zadatek jest bezzwrotny. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z wyjazdu min. 2 tygodnie przed obozem, zwrócimy Ci dopłatę.

Kwota w Euro jest składową ceny obozu w celu uniknięcia ryzyka kursowego.

Najczęściej jest taka możliwość, zależy to jednak opcji zakwaterowania. np w Austrii śpimy pod namiotami.

Zapewniamy ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) oraz NW w kwotach podanych w umowie. Ubezpieczenie NNW należy wykupić we własnym zakresie.

Sprawdź również

Zgarnij nawet 25% zniżki u naszych partnerów

Dzięki współpracy z Black Diamond, Evolv i Agrest, nasi kursanci i obozowicze mogą korzystać ze zniżek na cały sprzęt, obuwie i ubrania tych marek.